خداحافظی با بالن دشمن

MI0000275914

Goodbye Enemy Airship the Landlord Is Dead اسم دومین آلبوم گروه کانادایی Do Make Say Think هست . اثری کمتر شنیده شده که تو یه طویله قدیمی پر شده . این آلبوم اینسترومنتال (بدون خواننده ) در ظاهر یک اثر پُست راک هست که وقتی شروع به گوش دادن می کنید شما را دردریایی از صداها غرق می کنه. سازهای بادی ، درامز، ریتم های جَز و افکت ها ی بی نظیر . این آلبوم رو باید به ترتیب و تا آخر گوش داد . وقتی این آلبوم تموم میشه ، مغز یه حس خستگی خوبی رو تجربه میکنه  . این آلبوم در عین سادگی به شدت عجیبه . برای دانلود به اینجا برید .

تجربه گوش دادن به این آلبوم رو می‌تونم این جور توصیف کنم  :

نصف شب از خواب بیدار می شی . یه آدم غریبه می بینی که دستشو به سمتت دراز کرده . وقتی شروع به حرف زدن می کنه صدای گیتار می شنوی .دستشو میگیری و به دنبالش راه می افتی  . تورو به سمت یه دروازه می بره و وارد یه دنیای خیالی میشی . اون آدم غریبه هم باهاته . تو این دنیای خیالی موجودای عجیب غریبی هست که به جای حرف زدن موسیقی تولید میکنن . به تدریج در کنار این آدم غریبه تو این دنیا جلو میری تا کم کم خودت رو محلول تو اون دنیا می بینی.صدای گیتار اون فرد غریبه با ملودی های تکراری تورو همراهی میکنه .(تا ترک ۴)  یهو به خودت میای میبینی اون فرد غریبه کنارت نیست  . و خودت رو تو دنیای جدید تنها می بینی . بعد از کلی تجربه و برخورد با پدیده های عجیب و غریب اواخر آخرین ترک این آلبوم دوباره اون فرد غریبه با صدای گیتارش میاد و با ریتم بیس ثابت و یکنواخت که مثل بوق مشغولی تلفن هست آلبوم به پایان میرسه و دوباره تو میمونی و اون آدم غریبه که انگار تورو بعد از نشون دادن اون دنیای عجیب و غریب  به جای اولت برگردونده .

راک فارسی با چاشنی بریتانیایی

شاید تا ۳ سال پیش اگه از کسی می‌پرسیدی “رادیو تهران چیه؟”، سریعآً به شبکه رادیویی استان تهران فکر میکرد .سال ۱۳۹۰ بود که گروه راک زیرزمینی رادیو‌تهران با محوریت علی عظیمی تو تهران شکل گرفت و این همکاری منجر به تولید آلبوم “۸۸” شد  . با وضعیت اسفناکی که اون موقع‌ها راک فارسی داشت این آلبوم به شدت درخشید و سر و صدا به پا کرد. مسلماً همه دنبال‌کنندگان راک فارسی این آلبوم رو بارها گوش دادند و اکثر ترانه‌ها رو به یاد دارند. حالا دو سال از اون موقع گذشته و رهبر گروه یعنی علی عظیمی یک آلبوم با همکاری گروه بریتانیایی The Need روانه بازار کرده  و اسم آلبوم هم “آقای پست” هست.مجموعه ای که به جرئت می‌تونم بگم که اگه بهترین نباشه یکی از بهترین آلبوم‌های تاریخ راک فارسی بوده تا الان. ادامه خواندن راک فارسی با چاشنی بریتانیایی

مشکلات موسیقی پاپ فارسی

این اواخر روزانه صدها آهنگ جدید از خواننده‌های نام‌آشنا یا کمتر آشنا تو سبک پاپ وارد سایت‌های اینترنتی میشه ، ولی اگه توجه کرده باشید هیچ‌کدوم گیرایی نداره ، انگار یه قالب تکراری و به درد نخورد تو همه وجود داره ، من نه موسیقی دانم نه خودمو منتقد میدونم ، فقط به عنوان یه شنونده دقیق نظرمو میگم . به نظر من مشکل‌هایی که الان موسیقی پاپ فارسی داره باهاش دست و پنجه نرم میکنه ایناست  : ادامه خواندن مشکلات موسیقی پاپ فارسی

بیوگرافی مامک خادم

کلا به موسیقی سنتی خیلی علاقه ندارم ولی چند وقت پیش با یه خواننده آشنا شدم که نظرم رو به کل تغییر داد،مامک خادم….از سبک خوندنشخوشم میاد،به دل میشینه آهنگاش،تصمیم گرفتم زندگینامه این هنرمند رو برگرفته از سایت رسمی ایشون به صورت خلاصه بنویسم.

mamak khadem مامک خادم
mamak khadem مامک خادم

مامک خادم شنوندگان را با آمیختن شعر کهن پارسی و موسیفی استادان ایرانی به همراه صدای شجاعانه و انقلابی خود شیفته خود کرده.در موسیقی او ، در مقابل تاثیرات فرهنگی ذهن خود را باز کرده ولی به عنوان اساس کار خود موسیقی کلاسیک ایرانی را انتخاب کرده،پیشتر مامک خادم موسیقی خود را با  AXIOM OF CHOICE.دنبال میکرد و با آمیختن موسیقی کهن و نو تجربه جالب را برای شننونده رقم میزد،

 در ادامه با تاثیر گرفتن از نقاشی ها و اشعار استاد سهراب سپهری پروژه جدید مامک با عنوان پنجره  ای به رنگ یک پیغام از صلح و فهم را رغم زد.مثل سهراب مامک نیز به دنبال پیوند فرهنگ شرق و غرب میباشد،شعر و هنر اصیل شرقی آمیخته با ساز ها و موزیک غربی،مامک امیدوار است  که به  مردم جهان به خصوص جوانان  الهام بخش باشد که تفکر کنند ،ببینند و ارزش طبیعت و محیط را گرامی بدارند.

mamak khadem مامک خادم
mamak khadem مامک خادم

اولین آلبوم تک نفره مامک به نام جستجو شامل تعدادی از اشعار مورد علاقه مامک که با ملودی هایی که به دقت انتخاب شده اند ترکیب شده،این ملودی ها ریشه در موسیقی سنتی ارمنستان،ترکیه،یونان و ایران  دارند .

مامک خادم در ایران متولد شده، در زمانی که شرایط در حال تغییر بود،او عضو گروه کر کودکان رادیو و تلوزیون ملی ایران بود ولی اشتیاق او به خوانندگی بعد از انقلاب ایران افزایش یافت و با الهام گرفتن از اساتید او از هر فرصتی برای بهبود هنر خوانندگی خود استفاده کرد،گاهاً به ایران سفر میکرد تا اساتید بزرگ موسیقی ایرانی را مطالعه کند.او همچنین از مطالعه خوانندگی سنتی هندی در کالج  موسیقی علی اکبر خوان در شمال کالیفرنیا بهره برده.

اجراها

  مامک در آسیا خاور میانه،آمریکا و اروپا روی صحنه ها ظاهر شده.

Perth Concert Hall in Australia, the Greek Theater (Los Angeles,) the Smithsonian Institute (Washington DC), the Museum of Folk Instruments (Greece), the Irish World Academy of Music and Dance, House of Culture in Germany, California Plaza Grand Performances (Los Angeles), the Skirball Cultural Center (Los Angeles), the World Festival of Sacred Music, (Los Angeles), the Los Angeles County Museum of Art (Los Angeles), Voices of Women Festival (Greece).

اتاق کار و کلاس ها

 مامک موسیقی اصیل ایرانی را در لوس آنجلس تدریس میکند،در حالی که اتاق کارهایی را برای افراد غیر حرفه ای  اداره میکند و موسیقی آن ها را تقویت میکند،بسیاری از شاگردان او از تکنیک های او در اجراها و تمرین های خود استفاده میکنند.

لیست جاهایی که تدریس کرده:

 Middle Eastern Music and Dance Camp in Mendocino, California

the Labyrinth School of Music in Hudetsi, Greece

the Irish World Academy Of Music and Dance

 University of Limerick, and University of Toronto

فیلم و تلویزیون

 مامک در آهنگ مستند  Skateistanهمکاری کرده

 او همچنین برای کار تئاتری مجلس شبیه ساخته شده توسط محمدرضا درویشی،فیلم نامه نوشته شده به دست بهرام بیضایی،در سال ۲۰۰۵ در شهر تئاتر تهران به نمایش در آمد.مامک همچنین برای the Libation Bearers به کارگردانی لی بروئر خوانده است.

آلبوم Human Jungle از Take It Easy Hospital

آلبوم بازیگر های نقش اول فیلم کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد.به نظر من که کاراشون خوبه .


دانلود

منبع:rockdl.com