آبشار نیاگارا

این واحد بالایی حمومش رو سر اتاق منه هر روزم ساعت هفت صبح حمومشون میگیره ،من حس میکنم زیر آبشار نیاگارا خوابیدم،در جوابش به صورت سیستماتیک پلی لیست متال و هارد راکم رو با صدای بلند پلی میکنم باشد که کلافه شوند.

بررسی مو شکافانه ی چرند

در این پست میخواهم در مورد یک سری از طعنه های متداول و قدیمی پسر ها به دخترها  صحبت کنم.

عبارت های هم چون جیگرتو بخورم یا یه ماچ بده  یا بخورم تورو  و ازین دست طعنه ها.

ریشه ی این ها به نظر بنده در یک سری تفکیک های جنسیتی و سرکوب میل جنسی در جامعه ی جوان است،عقده ای که خود را در قالب این کلمات آشکار میکند.طبعاً آمار بالای خشونت و تجاوز علیه زن ها هم از طبعات همین جدایی هاست.

به امید جامعه ای به دور از عقده

ده نکته عجیب و جالب در مورد فیسبوک

سرشد نجومی فیسبوک،تعداد بالای کاربران و  مدیریت یک جوان خود ساخنه ی بیلیونر اون رو به یکی از سحر آمیز ترین کمپانی های دنیا تبدیل کرده.

اینجا ده نکته که احتمالاً شما راجع به فیسبوک نمیدانید نوشته شده

۱٫قبل از اینکه در سال ۲۰۰۷ صفخه اول فیسبوک دوباره طراحی شودصفحه ی ورودی فیسبوک  شامل تصویر صورت یک مرد که پشت مقداری کد صفر و یک  مخفی شده

این مرد شناخته نشد تا اینکه دیوید کرکپاتریک در کتاب خود به نام اثر فیسبوک  اعلام کرد که این یک تصویر دستکاری شده از آل پاچینو هنر پیشه معروف هالیوود بوده که توسط دوست مارک زاکربرگ طراحی شده بوده.

۲٫یکی از مواردی که در خود تارخچه فیسبوک پیدا نمیکنید مربوط به یک سیستم اشتراک فایل به نام wirehog که به دست مارک زاکربرگ و سه نفر دیگر برنامه نویسی شده بود

البته این سرویس قبل از اینکه فیسبوک رشد کند به دلیل مسائل حریم خصوصی و کپی رایت  کنسل شد.

۳٫ اولین ورک نتورکهای فیسبوک شامل شرکت اپل و مایکروسافت بوده است که در سال ۲۰۰۶ اولین بار با فیسبوک همکاری کردند

۴٫فیسبوک و تخم های عید پاک،فیسبوک یک بار یک د در سایت خود قرار دار که با انجام یک سری حرکات روی کیبورد بک گراند صفحه به دایره های رنگی و شعله های رنگی تبدیل میشد

۵٫معنای حقیق poke  هیچوقت از طرف فیسبوک اعلام نشده است.

۶٫کاربران فیسبوک به طور میانگین صد و سی و پنج دوست ِفیسبوکی دارند

۷٫کارکنان فیسبوک سه وعده غذای مجانی دریافت میکنند و برای آنکه منوی غذا را ببینند لازم نیست حتی از پشت میز خود تکان بخورند،فقط کافیست  این صفحه را ببینند.

۸٫مارک زاکربرگ خود را یک فارغ التحصیل هاروارد  مینامد در صورتی که او تحصیلاتش را به پایان نرسانده.

۹٫کالیفرنیا  دارای تقریباً پانزده ملیون یوزر در فیسبوک میباشد که این مقدار برابر ۴۱ درصد کل جمعیت ایالت میباشد.

۱۰٫یکی از کارکنان فیسبوک سک سوییشرت که مشابه سوییشرت مارک زاکربرگ بوده را به قیمت ۴ هزار دلار در ای بی به فروش رسانده است.

نکته ی فیسبوکی

یه مشکل  که تو پروفایل اکثر ایرانی ها دیده میشه این هست که وقتی میخوان دانشگاه یا دبیرستان محل تحصیل خودشون رو وارد کنن در قسمت class year سال ورود خودشون رو وارد میکنن  در صورتی که باید سال خروج رو وارد کرد.

وقتی سال ورود وارد بشه و شما هنوز محصل باشید، فیسبوک شما رو یک فارغ التحصیل در نظر میگیره و بالای پروفایل شما از کلمه studied که یک فعل گذشته هست استفاده میشه.

ولی اگر سال خروج وارد بشه   از فعل studies استفاده میکنه که زمان حال هست و این مفهوم رو داره که ما هنوز مشغول تحصیل هستیم.