دیدار با کلون // کلون بازی // شبیه‌سازی انسان

 

هروقت میرم آزمایش خون بدم ، به این فکر میکنم که یه آزمایشگاه زیرزمینی از هسته گلبول‌های سفید خونم برای شبیه‌سازی یه انسان استفاده کنه ، خودمم نفهمم .یه آدم بسازن که کاملاً شبیه من باشه ، تک تک ژن‌ها و DNA ی اون عینآً مشابه من باشه.فرضاً بیست سال بعد متوجه شم و بفهمم همچین اتفاقی افتاده . واکنشم چیه ؟ آیا مایل به دیدار با این آدم جدید(خودم )  خواهم بود ؟ به شخصه تصور این اتفاق یه دلهره جالبناکی در وجودم همچینی می‌اَفکنه .حالا بیایم یکم بازش کنیم ببینیم چه خبره ؟  ( خودمونیما )

ادامه خواندن دیدار با کلون // کلون بازی // شبیه‌سازی انسان

قارچ‌های سیلوسایبین // مجیک ماشرومز چیست ؟

قارچ‌های سیلوسایبین که به قارچ‌های روان‌گردان و قارچ‌های جادویی magic mushrooms هم معروفند حاوی مواد ایندولیِ روانگردان هستند . حدود چهل نمونه از این قارچ‌ها تا کنون شناسایی شده ولی مهم‌ترین آنها Psilocybe cubensis است که در بازار سیاه به عنوان ماده مخدر به فروش می‌رسد . سابقه استفاده از این قارچ‌ها به حدی باستانی است که حتی در نقاشی‌های روی دیواره غار‌ها هم اثر این قارچ‌ها دیده میشود . در بعضی از مراسم مذهبی افراد بومی مناطق مختلف جهان هم از این قارچ‌ها استفاده میشده . به دلیل خاصیت توهم‌زایی آن احتمالاً افراد استفاده کننده یک سری شهود بصری و توهمی را تجربه میکرده‌اند و آنها را به موجودات فرازمینی نسبت می‌دادند .

ادامه خواندن قارچ‌های سیلوسایبین // مجیک ماشرومز چیست ؟

مشکلات موسیقی پاپ فارسی

این اواخر روزانه صدها آهنگ جدید از خواننده‌های نام‌آشنا یا کمتر آشنا تو سبک پاپ وارد سایت‌های اینترنتی میشه ، ولی اگه توجه کرده باشید هیچ‌کدوم گیرایی نداره ، انگار یه قالب تکراری و به درد نخورد تو همه وجود داره ، من نه موسیقی دانم نه خودمو منتقد میدونم ، فقط به عنوان یه شنونده دقیق نظرمو میگم . به نظر من مشکل‌هایی که الان موسیقی پاپ فارسی داره باهاش دست و پنجه نرم میکنه ایناست  : ادامه خواندن مشکلات موسیقی پاپ فارسی