سیر!

سس-سیر-و-فلفل-کیمبال

همه در زندگی آرزوهایی دارند . زندگی هرکس کم و کاستی هایی دارد . زیبایی و بدی به موازات هم هستند و فیلان و فیلان و فیلان . خلاصه یه اتفاق کوچک میتواند زندگی شما را خیلی زیبا کند و به العکس . حال این اتفاق کوچک چیست ؟ خلاصه از تشریفات بگذریم، آقا ماجرا از از اونجا شروع شد که به صورت کاملا اتفاقی یک عدد سس کیمبالِ سیر و فلفل خریداری شد . در ابتدا همه ی حضار با دهن کجی بی رحمانه خویش حال خریدار را به شدت گرفتند . آقا ولی لامصب خوشمزست! جان تو خیلی سس خوشمزه ایه ! ولی چشمت روز بد نبینه قاشق اول رو که خوردی تا ۲ رو تا شعاع دو متریتو سم پاشی میکنی .حال توجه شما را به ادامه اخبار جلب میکنم .

سیر چیست  ؟ سیر با نام علمی (Allium sativum) گیاهی است از راسته مارچوبه‌سانان (Asparagales) از تیره نرگسیان و زیر تیره پیازیان (Alliaceae) و سرده والک(Allium). من که چیزی نفهمیدم تورو نمیدونم . آقا سیر هرچی که هست بسیار خوشمزه و خوش طعم است . بلی ! حال این فرشته پاک که بدون هیچ چشمداشتی این مزه اصیل و خوب را به خورنده انتقال می دهد ، بو می دهد ! بله ! بو! بوی گند می دهد.راه حلی هم ندارد . تو هرچه میخواهی بکن ، سیر را خشک کن ، ترشی بگیر ، حرارت بده ، منجمد کن ، آقا جواب نمیده ! بازم اولین حبه سیر رو که میخوری تا دوروز اطرافیان را سم پاشی می کنی !

باز گردیم به سس کیمبال ! آقا خولاصه سس مذکور بدون استفاده در یخچال ما رو به فساد گذاشته . چندی پیش در خلوت خود اندیشیدم که همین سیر می تواند آن اتفاق خوب باشد ! بله! شما تصور کن که سیر بو نداشت ، هروقت میخواستی می توانستی بخوری . بهشت را نمیخواهم اگر سیر در آنجا هم بو بدهد . سرتونو درد نیارم ، این می تواند یکی از همان اتفاق های کوچولو و نشاط آور باشد . برای من حداقل.  هرچند رویایی بیش نیست . ما رویای سیر خوری بی دردسر را به گور خواهیم برد . باشد که آیندگان چاره بی اندیشند و فکری بکنند. از ما که گذشت . در کل جونم واستون بگه که دنیا جای قشنگتری بود اگر سیر بو نمی داد !

نتیجه اخلاقی اینک سیر نخور آقا . بو می دی . آقا دلت واسه اطرافیان بسوزه . گناه دارن خب . می دونم خوشمزست . می دونم عالیه . می دونم بی نظیره ولی جان مادرت نخور لامصب . کشتیمون! بسه دیگه . دارم دوچار دوگانگی میشم .  تا پستی دیگر و فیلان شما را به خداوند منّان می سپارم .